KÖKLÜ GEÇMİŞTEN UZUN GELECEĞE

Grafityp, 1945 yılında Herman Bosman tarafından Hollanda’da kurulmuş,sonradan üretim tesislerini büyütmek amacıyla Belçika’da varlığını devam ettirmiştir. 1945’ten günümüze hızla büyümüş ve gelişmiş olan Grafityp, köklü bir geçmişe sahip uluslararası bir markadır.

Dijital baskı ve otomotiv film malzemeleri gibi alanlarda hizmet vererek sektöründe önemli bir yer edinmiştir.

GRAFITYP’A PROMAKİM FARKI

Köklü bir geçmişe sahip uluslararası bir marka olan Grafityp’ın dünya çapında 81 distribütörü bulunmakta ve Türkiye distribütörlüğünü sektörün en donanımlı ve profesyonel ekibine sahip olan Promakim yapmaktadır.

Promakim birçok alanda en kaliteli hizmeti vemeyi amaçlamaktadır. 3D Modelleme & Baskı Sistemleri, flexible ambalaj, açık & kapalı mekan reklam ürünleri ve dijital baski üniteleri hizmet verdiği alanlardır.

Sektöründe lider ve uluslararası üne sahip markalaşmış birçok firmayı bu alanlarda Türkiye ve komşu ülkelerde temsil etmektedir. Böylece kısa sürede adından söz ettirmeyi başarmıştır.

PlayIcon

GRAFIWRAP

Tanıtım Filmi

ProductionIcon

ÜRETİM SÜREÇLERİMİZ

Grafitack / Graficast / Grafiprint / Grafiwarp

Grafityp’ın 3 boyama hattı bulunmaktadır. Bunlar kendinden yapışkanlı Grafitack, Graficast, Grafiprint ve GrafiWrap ürünleridir. Bu ürünleri üretebilmek için bir döküm hattı ve bir döküm extrüzyon presi bulunmalıdır.

Silindirlenmiş kendinden yapışkanlı filmler, boyama hatlarımız üzerindeki doğru su veya solvent bazlı yapışkan tarafından sağlanmıştır. Bu boyama hatlarından biri, aynı zamanda kurum içinde geliştirdiğimiz yüksek kalitede baskı kaplamaya uygulanmak için de kullanılmıştır. Bu baskı kaplama Grafiprint fotografik kağıtları ve kanvas malzemeleri üzerinde kullanmak adına diğerlerinden öndedir.

Grafityp, döküm Graficast ve Grafiprint filmleri üretmek adına kendi döküm hattına sahiptir. Özel bir döküm kağıdına uygulanarak, sıvı macun karıştırma bölmemizde oluşturulmuştur. Fırınları kuruladıktan sonra bu macun, yüksek kalitede bir döküm filmine dönüşür.

Son olarak, GEF (Grafityp Ecological Film) laminantlar, baskı ve tabela yapım filmleri çok büyük bir döküm ekstrüzyon presi ile, silindirlerin 3 metrelik maksimum genişlik içinde yapılmasını mümkün kılarak üretilir.

 • 1945

  Herman Bosman savaş sonrasında "h/o stanserij Holland" ismiyle kurmuştur . 1961 yılında adı NV Bosman Letters olarak değiştirilmiştir. 0

 • 1968

  NV Bosman Letters hızla büyüdü ve Amsterdam'ın merkezindeki yeri artık küçük kalmaya başladı. Rotterdam , Eindhoven ve Utrecht mağazaları açıldı.

   

 • 1969

  Herman Bosman Houthalen'deki eski kömür madeni binaların bir kısmını satın aldı ve ' Grafityp Lettersystems ' şirketini kurdu.

 • 1984

  Son derece yoğun bir araştırma ve geliştirme dönemden sonra, Grafityp CSR , bir bilgisayar tarafından kumanda edilen dünyanın ilk kesicisini tanıttı .

   

 • 1986

  Grafityp kendi PVC film markasını "Grafitack" adıyla üretmeye başladı.

  Grafityp, 1986 yılında VKW Limburg tarafından her üç yılda bir en dinamik şirketlere verilen ünlü Ambiorix ödülünü aldı.

 • 1987

  CSR başarısı 1987 yılında da hızla devam etti ve şirket büyümenin daha da artacağının farkındaydı.

 • 1988

  Yeni ve daha hızlı CRS kesicileri üst üste tanıtılmaya devam edildi. Grafityp yatırımlarını hızla devam ettirerek pazarın gelişmesini sağladı.

   

   

 • 1990

  Yeni ofis binaları ve depolar inşa edildi ve Grafityp'ın hızlı büyümesine katkı sağlandı.

   

   

   

 • 1991

  1991 yılında Grafityp, kendi özel yapımı olacak "yüksek kaliteli film" üretimi için araştırmalara başladı.

   

   

Discover the new GrafiGuard paint protection films - Do you remember the first scratch or stone chip damage on...
Economical Roland EJ Inks - Available in 1 litre cartridges in 4- or 7-colours
Takip Edin

İkitelli Org.San.Böl. Ziya GÖKALP Mah. MUTSAN San.Sit. M12 Blok No:46-48-50
Başakşehir / İSTANBUL

info@promakim.com.tr
444 9 867